Bio obchod > Výživové doplnky > Extrakty a špeciálne prípravky > BIO RAW Acai prášok Health Link 80g

HL-ACAI80

BIO RAW Acai prášok Health Link 80g


Silný antioxidant, množstvo vitamínov a minerálov.

Balenie: 1 ks 80g

Predaj ukončený
Ľutujeme, tento produkt už nie je v ponuke nášho obchodu.

Informácie o produkte

Silný antioxidant, množstvo vitamínov a minerálov.

Posledné kusy skladom, dopredaj!

Açai (čítaj asají) je lahodné brazílske bobuľovité ovocie tmavo-fialovej farby, chuťou a vôňou pripomína čokoládu a lesné plody. Açai je ozajstný dar matky prírody rastúci v amazonských dažďových pralesoch. Má bohatú špecifickú chuť a vysoké nutričné hodnoty. Açai oslovuje športovcov a zdravo žijúcich ľudí na celom svete. Obsahuje najviac antioxidantov zo všetkých známych druhov ovocia, množstvo glykoproteínov, bielkovín, vlákniny a esenciálnych omega-6 a omega-9 mastných kyselín.

Açai je považované za jednu z najzdravších potravín na našej planéte. 100g čistého extraktu obsahuje až 70 000 ORAC. čo je zatiaľ najviac zo všetkých skúmaných plodín. Na základe toho sa považuje ovocie Açai za najsilnejší prírodný antioxidant na svete.

Prášok açai je vyrobený špeciálnou metódou sušenia mrazom, ktorá zaručuje maximálnu čerstvosť ovocia açai. Vďaka tejto metóde sú zachované všetky zdraviu prospešné látky nachádzajúce sa v Açai. Plné prírodných antioxidantov a omega mastných kyselín je toto ovocie výborným spoločníkom nielen doma ale aj na cestách. Organický açaico prášok je ideálny na prípravu kokteilov, smoothie, k mixovaniu s džúsom, mliekom alebo dokonca aj s vodou. Možnosť použiť i k jedlu, napríklad do jogurtov, do zálievok do šalátov, do ovsenej kaše atd. Športovcom skráti dobu regenerácie – výborná kombinácia so sacharidovými nápoji. Všetkým bez rozdielu prináša dennú dávku antioxidantov. Náš organický prášok açaico je koncentrovaný 8:1 pre maximálny efekt a neobsahuje žiadne pridané látky a konzervanty.

Zber Açai šetrí dažďový prales. V súčasnosti až 95% ovocia zbierajú pôvodný obyvatelia povodia Amazonky. Zvýšením dopytu po Açai, ktoré sa stalo potravinovým hitom, sa pestovanie palmy a rozširovanie palmových hájov na juhu Brazílie stalo kľúčovou súčasťou obživy pôvodných obyvateľov dažďového pralesa. Obyvatelia získali motiváciu k zachovaniu pralesov, bez potreby výrubu stromov. Konzumáciu Acai robíme veľa pre svoje zdravie a zároveň chránime daždové pralesy.

Hovorí sa o ňom ako o jednom z najkomplexnejších prírodných plodov z dôvodu vysokého obsahu:

  • Antioxidantov
  • Vlákniny viac ako 40 %
  • Nenasýtených mastných kyselín omega 6 a 9
  • 8 Aminokyselín
  • Vitamíny: A, B1 ( Tiamín ), B2 ( Riboflavín ), B3 ( Niacín ), C, E ( Tokoferol ), D
  • Minerálne látky: železa, kalcia, fosforu ,draslík, ktorý je najhodnotnejším minerálom v açai plodoch
  • Bielkovinami a proteínov v podobnom zložení ako má vajíčko

Açai obsahuje minimálne 14x viac antioxidantov ako surový špenát a 20 až 30x viac antokyanidov ako červené víno. Už 26 gramov čistého Açai stačí na pokrytie dennej odporúčanej dávky antioxidantov. To, čo robí Açai unikátnym je okrem iného aj fakt, že je veľmi bohaté na antokyanin – typické purpurové farbivo. Antokyanin slúží ako antioxidant a je najvyhľadávanejším phytonutrientom obsiahnutý aj v Açai bobuliach.

Krajina pôvodu: Kolumbia

Acai

Značka: Health Link
EAN:8594046600871

Charakteristika produktu

Doplnky stravy pre šport a fitness   Pre diabetikov   Superpotraviny   Varenie, pečenie a smoothies  

Draslík   Fosfor   Omega-6   Omega-9   Vápnik   Vitamín A   Vitamín B1   Vitamín B2   Vitamín B3   Vitamín C   Vitamín D   Vitamín E   Železo  

Zloženie

100% BIO prášok z plodov acai

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE v 100 g výrobku:
Energetická hodnota 2232 kJ / 534 kcal
Tuky 42,5 g, z toho nasýtené mastné kyseliny 0g
Sacharidy 10 g, z toho cukry 7,98 g
Vláknina 32 g
Bielkoviny 8 g
Soľ 0,0093 g

Dávkovanie a použitie

Odporúčaná denná dávka prášku je 3g (čajová lyžička)

Hodnotenie

Tento produkt zatiaľ nebol hodnotený. Povedzte svoj názor na tento produkt ako prvý!

Pridať hodnotenie


Podobný tovar


Doplňujúce informácie

Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!


Zdieľajte informácie o produkte


Naspäť