Bio obchod > Bio potraviny > Orechy, plody a semienka > Wolfberry černice sušené mrazom 20g

W-CERNICE2

Wolfberry černice sušené mrazom 20g


S metódou sušenia mrazom zostáva černiciam ich prirodzená farba, aróma i chuť čerstvého ovocia.

Balenie: 1 ks 20 g

Predaj ukončený
Ľutujeme, tento produkt už nie je v ponuke nášho obchodu.

Informácie o produkte

S metódou sušenia mrazom zostáva černiciam ich prirodzená farba, aróma i chuť čerstvého ovocia.

Až do konca 20. storočia sa pre liečebné účely zbierali len listy černíc. Dnes sú vyhľadávané aj plody, ktoré sú mimoriadne bohaté na vitamín C a antioxidanty. Okrem posilnenia imunity spomaľujú starnutie.

Za zmienku stojí aj vysoké zastúpenie vitamínu A, vitamínu E a vitamínu K i obsah železa, zinku, fosforu, horčíku, draslíku či vápniku. Černice je preto vhodné konzumovať pri rôznych druhoch chorôb ako aj pri rekonvalescencii po chorobe či úraze.

Bobule majú tiež výborný detoxikačný účinok. Podieľajú sa na prečistení čriev a riešia tráviace ťažkosti. Ľudoví liečitelia ich používajú aj pre ich močopudný účinok, ktorý môže mať blahodárny vplyv na obličky.

Podľa ľudovej medicíny sa černice ďalej starajú o prečistenie krvi, znižujú obsah cukru a cholesterolu v krvi a bojujú proti vysokému krvnému tlaku.

Kúsky ovocia sú najprv prudko zmrazené. Potom sa ovocie umiestni do sušiarne. Z konzistencie ľadu prechádza voda priamo do fáze vodnej pary a sušenému ovociu sa vďaka tomu v maximálnej možnej miere zachová pôvodná textúra aj aróma, ale i potrebné vitamíny a minerály, ktoré sa pri iných metódach sušenia strácajú.

Nutričné hodnoty v 100g:
Energia: 1200 kJ/ 287 kcal; Tuky: 6,3 g; z toho nasýtené mastné kyseliny: 0 g; Sacharidy: 39,6 g; z toho cukry: 39,6 g; Vláknina: 20,0 g; Bielkoviny: 7,6 g; Soľ: 0 g

Alergény: Bez alergénov
Krajina pôvodu: Nemecko

Černice sušené mrazom

Značka: Wolfberry
ID:1639

Charakteristika produktu

Cholesterol   Ovocie sušené mrazom   Posilnenie imunity   Varenie, pečenie a smoothies   Zdravé močové cesty   Zdravé srdce a cievy   Zdravé trávenie  

Draslík   Fosfor   Vápnik   Vitamín A   Vitamín C   Vitamín E   Vitamín K   Zinok   Železo  

Dávkovanie a použitie

Skladujte v suchu a tme.

Hodnotenie

Tento produkt zatiaľ nebol hodnotený. Povedzte svoj názor na tento produkt ako prvý!

Pridať hodnotenie


Podobný tovarZdieľajte informácie o produkte


Naspäť