Bio obchod > Výživové doplnky > Zelený jačmeň > Mladý jačmeň BIO 200g

JACMEN-200

Mladý jačmeň BIO 200g

Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%
Svieži zelený nápoj z mladého zeleného jačmeňa na zlepšenie trávenia, výhodné balenie.

Balenie: 1 ks 200g

Predaj ukončený
Ľutujeme, tento produkt už nie je v ponuke nášho obchodu.

Informácie o produkte

Svieži zelený nápoj z mladého zeleného jačmeňa na zlepšenie trávenia, výhodné balenie.

Posledný kus skladom, dopredaj, spotreba 31.12.2017!

Mladý jačmeň je svieži zelený nápoj. Nájdeme v ňom všetky živiny, ktoré telo potrebuje na vytváranie nových buniek, protilátok, hormónov a enzýmov - od vitamínov a minerálov až po aminokyseliny. Mladý jačmeň ich navyše obsahuje vo forme, ktorú organizmus dokáže ľahko vstrebať a využiť.

Veľmi dôležitou súčasťou mladého jačmeňa sú aktívne enzýmy, teda látky, bez ktorých by nemohli fungovať žiadne biochemické procesy v organizme. Podľa autorky publikácie „Zelené listy jačmeňa“ Dr. Mary Poder je množstvo endogénnych enzýmov telu dané už pri narodení a postupne sa vyčerpáva. Vydrží však dlhšie, pokiaľ ich chránime dôsledným denným prísunom surovej stravy a potravinových doplnkov.

Šetrné spracovanie mladého jačmeňa navyše zaručuje zachovanie všetkých aktívnych enzýmov, na ktoré je táto rastlina obzvlášť bohatá – obsahuje ich viac než 20 druhov (napr. cytochrom oxidázu, superoxid dismutázu, transhydrogenázu a ďalšie) a tvoria viac než polovicu jeho hmotnosti.

Prášok z mladého jačmeňa ďalej obsahuje celú škálu vitamínov a dokonalý výber minerálov a stopových prvkov v organickej forme. Dôležitý je najmä vysoký obsah betakaroténu, vitamínov C, E, B1, B2, B3, B6, biotínu, kyseliny listovej, kyseliny pantotenovej a cholínu. Pre tieto látky je typické, že sa tepelným spracovaním potravín znehodnocujú, v mladom jačmeni však zostávajú vďaka šetrnému spracovaniu takmer nedotknuté.

Nezanedbateľné je i množstvo potravinovej vlákniny a rastlinných bielkovín, ktoré majú nízku molekulovú hmotnosť a ľudské telo ich tak môže ľahko využiť pre svoj zdravý vývoj.

A aké pozitívne účinky môžeme od mladého jačmeňa očakávať?

  • pomocou enzýmov a chlorofylu pomáha naštartovať jemnú detoxikáciu organizmu,
  • vďaka vysokému obsahu železa a chlorofylu priaznivo ovplyvňuje krvný obraz a prenos kyslíka,
  • podporuje trávenie, peristaltiku a pôsobí proti zápche,
  • napomáha eliminácii nepríjemných telesných pachov,
  • poskytuje antioxidačnú ochranu, vďaka ktorej je vhodnou súčasťou prevencie rakoviny, srdcovo cievnych chorôb a predčasného starnutia,
  • priaznivo ovplyvňuje imunitu, hojenie rán a vredov a regeneráciu všetkých tkanív organizmu,
  • podporuje liečbu kožných onemocnení,
  • je vhodnou súčasťou redukčných kúr a pôstov
  • pomáha udržovať acidobázickú rovnováhu organizmu.

Pri užívaní nápoja z mladých výhonkov jačmeňa môžu zo začiatku niektorí ľudia pocítiť niektoré nepríjemné príznaky, ako sú mierne bolesti hlavy, škvŕkanie v žalúdku, hnačku či kožné problémy. Tie sú však len prejavom intenzívneho naštartovani detoxikačných procesov a zdravie nijako neohrozujú (obvykle pomôže dočasné zníženie užívaných dávok). Väčšina ľudí ale pocíti len nárast energie.

Krajina pôvodu: Nový Zéland

Značka: Nástroje zdravia
EAN:8595229200086

Charakteristika produktu

Odkyslenie organizmu   Posilnenie imunity   Superpotraviny   Zdravé trávenie   Zelené potraviny  

Biotín   Chlorofil   Cholín   Vitamín A   Vitamín B1   Vitamín B2   Vitamín B3   Vitamín B5   Vitamín B6   Vitamín B9   Vitamín C   Vitamín E   Železo  

Zloženie

Austrálske mladé výhonky jačmeňa, z ktorých prášok na prípravu nápoja pochádza, sa pestujú ekologicky, bez použitia pesticídov a umelých hnojív, v bohatej sopečnej pôde oblastí s hojnosťou slnečného svitu. Zbierajú sa potom ako dosiahnu výšku 20 cm, lebo vtedy obsahujú najviac živín. Najneskôr 60 minút po pokosení sa spracovávajú pomalým sušením pri nízkej teplote, ktoré zaručuje zachovanie všetkých dôležitých látok. Potom sa pomelú na jemný rozpustný prášok, ku ktorému sa už nepridávajú žiadne konzervačné ani iné chemické látky.

Dávkovanie a použitie

1–2 čajové lyžičky zmiešajte s ovocným džúsom alebo iným obľúbeným nápojom. Nepoužívajte horúce tekutiny, nakoľko teplo neutralizuje aktívne enzýmy. Ďalšia možnosť je pridanie mladého jačmeňa do cereálií, šalátu alebo iného studeného jedla.

Hodnotenie

K tomuto produktu sa doteraz vyjadril 1 návštevník.
Priemerná známka 5 z 5.

,   Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%

Vyborny, kupujem ho pravidelne. (Známka 5/5)


Pridať hodnotenie


Podobný tovar


Doplňujúce informácie

Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!


Zdieľajte informácie o produkte


Naspäť