Bio obchod > Výživové doplnky > Zelený jačmeň > Mladý jačmeň BIO 80 kapsúl

JACMEN80

Mladý jačmeň BIO 80 kapsúl

Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%
Zlepšite si trávenie a podporte svoj imunitný systém teraz pohodlne použitím novinky - kapsúl z mladého jačmeňa.

Balenie: 1 ks 80 kapsúl po 350 mg

Predaj ukončený
Ľutujeme, tento produkt už nie je v ponuke nášho obchodu.

Informácie o produkte

Zlepšite si trávenie a podporte svoj imunitný systém teraz pohodlne použitím novinky - kapsúl z mladého jačmeňa.

Mladý jačmeň je svieži zelený nápoj. Nájdeme v ňom všetky živiny, od vitamínov a minerálov až po aminokyseliny. Mladý jačmeň ich navyše obsahuje vo forme, ktorú organizmus dokáže ľahko vstrebať a využiť.

Veľmi dôležitou súčasťou mladého jačmeňa sú aktívne enzýmy, teda látky, bez ktorých by nemohli fungovať žiadne biochemické procesy v organizme. Podľa autorky publikácie Zelené listy jačmeňa Dr Mary Poder je množstvo endogénnych enzýmov telu dané už pri narodení a postupne sa vyčerpáva. Vydrží však dlhšie, pokiaľ ich chránime dôsledným denným prísunom surovej stravy a potravinových doplnkov.

Šetrné spracovanie mladého jačmeňa navyše zaručuje zachovanie všetkých aktívnych enzýmov, na ktoré je táto rastlina obzvlášť bohatá - obsahuje ich viac než 20 druhov (napr. cytochróm oxidázu, superoxid dismutázu, transhydrogenázu a ďalšie).

Prášok z mladého jačmeňa ďalej obsahuje celú škálu vitamínov a dokonalý výber minerálov a stopových prvkov v organickej forme. Dôležitý je najmä vysoký obsah betakaroténu, vitamínov C, E, B1, B2, B3, B6, biotínu, kyseliny listovej, kyseliny pantoténovej a cholínu. Pre tieto látky je typické, že sa tepelným spracovaním potravín znehodnocujú, v mladom jačmeni však zostávajú vďaka šetrnému spracovaniu takmer nedotknuté.

Nezanedbateľné je i množstvo potravinovej vlákniny a rastlinných bielkovín, ktoré majú nízku molekulovú hmotnosť a ľudské telo ich tak môže ľahko využiť pre svoj zdravý vývoj.

Pri užívaní nápoja z mladých výhonkov jačmeňa môžu zo začiatku niektorí ľudia pocítiť niektoré nepríjemné príznaky, ako sú mierne bolesti hlavy, škvŕkanie v žalúdku, hnačka či kožné problémy. Tie sú však len prejavom intenzívneho naštartovania detoxikačných procesov a zdravie nijako neohrozujú (obvykle pomôže dočasné zníženie užívaných dávok). Väčšina ľudí ale pocíti len nárast energie.

Novozélandské mladé výhonky jačmeňa, z ktorých prášok na prípravu nápoja pochádza, sa pestujú ekologicky, bez použitia pesticídov a umelých hnojív, v bohatej sopečnej pôde oblastí s hojnosťou slnečného svitu. Zbierajú sa potom ako dosiahnu výšku 20 cm, lebo vtedy obsahujú najviac živín. Najneskôr 60 minút po pokosení sa spracovávajú pomalým sušením pri nízkej teplote, ktoré zaručuje zachovanie všetkých dôležitých látok. Potom sa pomelú na jemný rozpustný prášok, ku ktorému sa už nepridávajú žiadne konzervačné ani iné chemické látky.

Krajina pôvodu: Nový Zéland

Jačmeň BIO kapsule

Značka: Nástroje zdravia
EAN:8595229203193

Charakteristika produktu

Odkyslenie organizmu   Posilnenie imunity   Zdravé trávenie  

Biotín   Provitamín A   Vitamín B1   Vitamín B2   Vitamín B3   Vitamín B5   Vitamín B6   Vitamín B9   Vitamín C   Vitamín E  

Zloženie

Prášok zo sušeného mladého bio jačmeňa (Hordeum), rastlinná kapsula (hydroxypropyl methyl celulóza).

Množstvo účinnej látky v 1 kapsule: 350 mg, prášok zo sušeného mladého jačmeňa.

Dávkovanie a použitie

Odporúčané dávkovanie: 6 -12 kapsúl denne (tj. 2-4 g).
Nepoužívajte s horúcimi nápojmi, nakoľko teplo neutralizuje aktívne enzýmy

Hodnotenie

K tomuto produktu sa doteraz vyjadril 1 návštevník.
Priemerná známka 5 z 5.

,   Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%Hodnotenie produktu 50%

Rapidne sa mi po nom zlepsila plet aj travenie. Vrelo odporucam. (Známka 5/5)


Pridať hodnotenie


Podobný tovar


Doplňujúce informácie

Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!


Zdieľajte informácie o produkte


Naspäť