Bio obchod > Bio potraviny > Funkčné žuvačky Strong Gum > Žuvačky Strong Gum Anti-stress 10ks

SG-ANTISTRES

Žuvačky Strong Gum Anti-stress 10ks


Buďte v pohode. Funkčné žuvačky majú upokojujúci účinok, redukujú pocit strachu a zvyšujú odolnosť organizmu voči stresu.

Balenie: 1 bal 10 kusov

Predaj ukončený
Ľutujeme, tento produkt už nie je v ponuke nášho obchodu.

Informácie o produkte

Buďte v pohode. Funkčné žuvačky majú upokojujúci účinok, redukujú pocit strachu a zvyšujú odolnosť organizmu voči stresu.

Dopredaj, posledné kusy skladom!

Pre ľudí, ktorí sa ocitli v stresových situáciách súvisiacich s rokmi, rozprávaním na verejnosti, skúškami. Špeciálne zložky obsiahnuté v zložení žuvačky, majú upokojujúci účinok, pomáha redukovať strach a zvyšuje odolnosť organizmu voči stresu. Tiež zlepšuje koncentráciu a duševnú výkonnosť. Xylitol obsiahnutý v žuvačkách pomáha znižovať riziko vzniku zubného kazu a vzniku zápachu z úst.

Žuvačky Strong Gum sú vyrábané špeciálnou technológiou. Oproti klasickým žuvačkám sú účinné látky pridávané do žuvacej gumy za veľmi nízkych teplôt. Účinné látky nie sú zničené vysokou teplotou. Toto tiež umožňuje vyrábať žuvačky úplne bez chemických konzervantov. Žuvačky neobsahujú cukor, sú vhodné aj pre diabetikov.

L-Thearnín
Pozitívne účinky L-theanínu prispievajú k procesom relaxácie nervového systému, redukcia vplyvu kofeínu, odbúranie stresu a stiesnenosti, rovnako ako pozitívne ovplyvňuje schopnosť vnímania a učenia sa. Počas spánku je mu potom pripisovaná aktívnej úlohy pre tvorbu alfa vlnenia nervového systému, jedného zo základných spontánnych vlnení v mozgu spájaného s relaxáciou a podprahovými vnímaním. Unikátna látka redukujúca úzkosť, podporujúca dobrú náladu, alfa vlny a sústredenosť. L–theanín je aminokyselina, ktorá sa vyskytuje takmer výhradne v čajovníku. Prevláda v lístkoch zeleného čaju a tvorí 1 až 2 % hmotnosti suchého čaju. Existujú stovky štúdií, ktoré ukazujú mnoho zdravotných výhod tohto po vode najobľúbenejšieho nápoja na celom svete. Upokojujúci účinok zeleného čaju sa môže zdať protirečivý so stimulačnými vlastnosťami kofeínu, ktorý je v zelenom čaji taktiež obsiahnutý. L – theanín pôsobí na nervový systém práve proti stimulačným účinkom kofeínu.

Pocit uvoľnenia prichádza po požití 50 až 200 mg, dostaví sa počas 30 – 40 minút a trvá po dobu 8-10 hodín a čo je zaujímavé – nevyvoláva ospalosť . Podporuje odbúranie stresu a stiesnenosti, navodzuje pocit pohody a zlepšuje kvalitu spánku. Jedinci s vysokou mierou stresu môžu zvýšiť dávku L–theanínu zo 100 až na 600mg, ktorá je prijímaná v intervaloch šiestich hodín. Táto aminokyselina priamo stimuluje produkciu mozgových vĺn alfa, čo vytvára stav hlbokej relaxácie a podprahového vnímania, ktorý možno dosiahnuť aj prostredníctvom meditácie.

L-theanín má podstatný vplyv na uvoľňovanie a redukciu neurotransmiterov, ako sú dopamín a serotonín, čo vedie k zlepšeniu pamäti a schopnosti učiť sa . Okrem duševnej a fyzickej relaxácie má L–theanín tiež schopnosť znižovať krvný tlak, pomáha zmierniť PMS ( predmenštruačný syndróm ) u žien a je bohatý na protirakovinové oxidanty. Úľava od stresu. Stres, úzkosť, depresia – to sú faktory, ktoré narúšajú rovnováhu nášho hormonálneho systému, imunity a oslabujú našu pohodu a životaschopnosť. Ľudia náchylní k stresu alebo pri úzkosti môžu zmierniť mnoho týchto škodlivých účinkov pomocou L-theanínu bez užívania sedatíva.

L–theanín je veľmi bezpečný, nie sú známe žiadne nežiaduce účinky. Než sa osvedčí presvedčivým prieskumom, nemali by ho však používať tehotné ženy, dojčiace matky a dojčatá. Nespôsobuje ospalosť ani nespôsobuje spánok a tam, kde je jedinec už uvoľnený, tak L-theanín ďalšie uvoľnenie už neprodukuje. Japonská štúdia uvádza aj zvýšenú účinnosť spánku s absenciou pocitu vyčerpania a minimálnym výskytom ťaživých snov.Obvykle môže byť podané už pri prvých známkach stresu. Nie je ovplyvnený príjmom potravy a môže byť preto prijatý kedykoľvek podľa potreby.Stále viac obľúbenejší Match ZELENÝ ČAJ (prášok zo zeleného čaju), ktorý obsahuje veľké množstvo L-theanínu, môže byť konzumovaný teplý aj studený. Prášok sa pridáva aj do mnohých potravín – múčniky, omáčky, nápoje.

Xylitol
Účinne zabraňuje tvorbe zubného povlaku a kyslých baktérií, ktoré sú pôvodcom vzniku zubného kazu. Xylitol je sladidlo, ktoré sa nachádza v prírode v mnohých druhoch ovocia a zeleniny, vrátane rôznych bobúľ, najmä v slivkách, malinách a jahodách. Xylitol je vhodný aj pre diabetikov a má asi o 40 % menší kalorický obsah, než bežný cukor a neobsahuje aspartam.

Xylitol je sladidlo, ktoré sa nachádza v rastlinách, ovocí i zelenine. Nemá žiadnu vedľajšiu príchuť, je to prírodný produkt bez pridaných látok. Je vždy úplne rovnakou látkou, nech sa získava z akéhokoľvek prírodného zdroja ( breza, kukurica ). Xylitol je približne o 40 % menej kalorický ako normálny cukor, ale je rovnako sladký. Vďaka veľmi nízkemu glykemickému indexu je vhodný aj pre diabetikov. Nestimuluje pankreas k produkcii inzulínu.

Účinne zabraňuje tvorbe zubného povlaku a kyslých baktérií, ktoré sú pôvodcom vzniku zubného kazu. Preventívne pôsobí teda u zubného kazu, ale aj osteoporózy ( rednutie kostí – nedostatok vápnika a iných minerálov ). Mnohými štúdiami je dokázané, že xylitol remineralizuje zubnú sklovinu a kosti samotné. U žuvačiek, kde pôsobí najvýraznejšie je výhodou pri dlhšom žutí, že tak dosahuje pomerne dlhú účinnosť v ústnej dutine.

Aj keď má sladkú chuť, na rozdiel od klasických sladkostí, nevytvára živnú pôdu pre vznik plesní. Tým je xylitol vhodné sladidlo pre chorých trpiacich opakovanými kandidózami. Tým, že nepodporuje rozmnožovanie plesní, naopak podporuje rast zdravej črevnej mikroflóry a pomáha tak pri detoxikácii organizmu.

S Xylitolom je vhodné začať opatrne. Xylitol je bezpečný pre dospelých a deti od 12 mesiacov aj vo veľkom množstve. Avšak ak vezmeme v počiatku viac ako 15 – 20 mg denne, môže to mať laxatívny účinok. Telo si na xylitol v priebehu niekoľkých dní zvykne. Vo všetkých smeroch dokáže nahradiť repný cukor. Je tiež priamo použiteľný v teplej i studenej kuchyni, teda aj pre varenie a pečenie. Pozor len pri podávaní svojim maznáčikom, zvieratá ho nevedia metabolizovať.

Nutričné hodnoty xylitolu v 100g:
Energia : 240 kcal / 1005 kJ
Proteíny : 0 g
Tuky : 0g
Sacharidy : 99,80 g
Vláknina : 0g

Krajina pôvodu: Estónsko

Značka: Strong Gum
ID:1588

Charakteristika produktu

Proti depresiám a stresu   Zdravý spánok  

Vitamín B12  

Hodnotenie

Tento produkt zatiaľ nebol hodnotený. Povedzte svoj názor na tento produkt ako prvý!

Pridať hodnotenie


Podobný tovarZdieľajte informácie o produkte


Naspäť