Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

MUDr. Markovská: S prevenciou treba začať od narodenia. Čistý zub sa nekazí  

21.07.2018. Zubní lekári apelujú na rodičov, že ak by s deťmi od útleho veku chodili na prehliadky, ani pubertiaci by nemuseli mať zubný kaz.

Zdravé zuby predlžujú život  

20.07.2018. Nedostatočná ústna hygiena môže podporiť vznik ochorení, akými sú diabetes či infarkt. Baktérie zápalových ložísk v ústach môžu oslabiť obranyschopnosť organizmu a spôsobiť nové infekcie.

Boj s AIDS je menej úspešný, ako sa dúfalo  

19.07.2018. Dosiahnutie cieľov, ktoré si OSN stanovila v boji proti syndrómu získaného zlyhania imunity (AIDS), je v ohrození.

Test: V akom stave sú vaše žily?  

19.07.2018. Odpovedzte na týchto jedenásť otázok a dozviete sa, v akom stave sú vaše žily. Máte príznaky chronického žilového ochorenia alebo je u vás riziko jeho vzniku nízke?

Krvný test odhalí melanóm  

19.07.2018. Austrálski vedci vyvinuli krvný test, ktorý podľa nich dokáže odhaliť melanóm už v jeho raných štádiách.

Žiť lepšie a dlhšie alebo na stope tajomstva starnutia  

18.07.2018. Ľudia sa dožívajú čoraz vyššieho veku. Seniori starší ako sto rokov už nie sú výnimkou. Čoraz častejšie sa tak špekuluje, či sa dajú biologické hodiny oklamať.

Je káva zdravá? Predlžuje život?  

18.07.2018. Vedci nie sú vždy jednotní, do akej miery nám káva robí dobre. No teraz sa znova objavila štúdia, v ktorej veľmi dobre obstála.

Výnimočná odroda rumančeka uľahčuje trávenie aj upokojuje  

18.07.2018. Vedcom z Prešovskej univerzity sa podarilo vyšľachtiť novú, ojedinelú odrodu rumančeka kamilkového s názvom Lianka.

Po vode sa chudne, dôležitá je však jej správna teplota  

17.07.2018. Vedci zistili, že vypitie dvoch pohárov vody (500 mililitrov) izbovej teploty (22 stupňov Celzia) zvyšuje o 30 % metabolizmus tak u mužov, ako aj u žien.

Počas horúcich dní nám to pomalšie myslí  

17.07.2018. Vysoké teploty v spálni znižujú schopnosť myslenia. Americkí vedci porovnávali kognitívne schopnosti študentov počas vlny horúčav a po nej.

Paradajky - červené zdravé modelky plné antioxidantov  

16.07.2018. Predvádzajú sa v červenej farbe, uznajte, že krajšie to už ani nejde... A navyše, obsahujú veľmi veľa vitamínov.

Čo všetko vás môže zaujímať o žilách?  

15.07.2018. Chronickým žilovým ochorením sa označujú rôznorodé chorobné stavy žilového systému dolných končatín, ktorých pôvodnou príčinou je poškodenie žilovej steny.

Prejsť na stranu:

1
. . .