Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

Ako sa stravovať v lete a vyhnúť sa dehydratácii a salmonelóze?  

25.06.2017. Strava v lete má svoje osobitosti vyplývajúce zo špecifík leta - najvyššie teploty vzduchu, relatívne nízka vlhkosť vzduchu a konzumácia rizikových potravín.

Leto: Slnko nemusí byť nepriateľom  

24.06.2017. Výskyt rakovinového ochorenia kože - melanómu - stúpol oproti minulému roku o 5 až 7 %, slnečná alergia je realitou pätiny populácie zeme.

Rakovina hrubého čreva: Liečba, čo dáva nádej  

23.06.2017. Rakovina hrubého čreva a konečníka je druhým najčastejšie diagnostikovaným nádorovým ochorením v Európe. O možnostiach liečby sa zhovárame s MUDr. Radovanom Barillom.

Päť vecí, ktoré by ste mali jesť pre pekné vlasy  

22.06.2017. Strava má vplyv aj na stav našich vlasov. Toto je päť potravín, ktoré sa oplatí pravidelne jesť, aby sa krásne leskli.

Ako najkvalitnejšie prežiť deň bez potenia?  

21.06.2017. Všetci milujeme leto, ale spájajú sa s ním aj nepríjemnosti - a k tým najväčším patrí rozhodne potenie. S týmito tipmi bude znesiteľnejšie.

Tréning bude efektívnejší, ak pred ním vypijete...  

20.06.2017. Nová štúdia ukázala, aký nápoj treba piť pred tréningom, ak chceme docieliť lepší výsledok.

Otázky a odpovede: O očkovaní, jeho pozitívach aj rizikách  

20.06.2017. Na otázky o očkovaní, jeho pozitívach aj rizikách odpovedá predsedníčka Slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti Zuzana Krištúfková.

Zdravý chrbát: Občas "vypnite" a v relaxe "drepnite"  

19.06.2017. Drep. Čupnúť si správne treba vedieť - len vtedy to má svoj zdravotný význam.

Slováci a stres: Práca je najväčší zdroj napätia  

18.06.2017. Stres je emócia, ktorá pravidelne sprevádza život mnohých. Aj prieskum agentúry Focus dokazuje, že 43 % Slovákov zažíva stres veľmi alebo dosť často.

Choroby, na ktoré existuje očkovanie  

17.06.2017. Ešte pred sto rokmi ľudia umierali na infekčné ochorenia. Dnes sa vďaka očkovaniu vyskytujú menej. Prinášame vám zoznam ochorení, na ktoré existuje očkovanie.

Očkovanie chráni pred závažnými ochoreniami  

16.06.2017. Ešte pred sto rokmi ľudia umierali na infekčné ochorenia. Stačí si spomenúť na veľké epidémie moru, cholery, pravých kiahní, pandémiu španielskej chrípky.

Pri krvácaní z nosa nezakláňajte hlavu. Robte pravý opak  

15.06.2017. Ako postupovať pri krvácaní z nosa? Prečo býva príznakom hypertenzie a často sa s ním pasujú deti?

Prejsť na stranu:

1
. . .