Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

Rozhovor so stomatologičkou Luciou Pitekovou: Nepokazte si úsmev  

23.09.2018. Je amalgám naozaj taký škodlivý?

Cholesterol k životu potrebujeme. Môže byť však aj nebezpečný  

22.09.2018. Hovoríme o ňom ako o dobrom a zlom. Nebezpečný je najmä ten "zlý“, ktorý negatívne pôsobí na naše zdravie.

S podozrivým znamienkom choďte v sobotu do obchodného centra  

22.09.2018. Koncom septembra možno v Košiciach a Bratislave, začiatkom októbra vo Zvolene zájsť do obchodných centier a dať si po lete skontrolovať podozrivé znamienka kožným lekárom.

Postrach cholesterol. Ako ho liečiť  

21.09.2018. Napriek tomu, že je táto látka pre naše telo životne dôležitá, nemá najlepšiu povesť. V podstate neprávom. Cholesterol v tele plní mnoho dôležitých úloh.

Zbohom nadúvaniu! Pomôžu tieto domáce prostriedky  

20.09.2018. Nadúvanie môže spôsobovať strava, ale tiež individuálna intestinálna aktivita. Toto sú domáce prostriedky, ktoré zaberú!

Strava bohatá na sacharidy spôsobuje zubné kazy  

19.09.2018. Nové poznatky: Strava bohatá na sacharidy mala spôsobiť domorodcom z Brazílie už pred tisíckami rokov diery v zuboch.

Sedem dobrých dôvodov, prečo by sme mali jesť cviklu  

18.09.2018. Cvikla je dodávateľom cenných živín, ktoré sa nachádzajú len v niektorých potravinách.

Fuj, to je smrad! Viete, akých je 5 najhorších zápachov?  

17.09.2018. Hnijúce mäso, pokazené vajíčka, zvratky, plesnivé syry, výlučky tchora, pach potu v MHD... Každému smrdí niečo iné. Viete, ktoré pachy patria medzi najhoršie na svete?

Odhaľte fibriláciu predsiení včas!  

16.09.2018. Mozgový infarkt, resp. mŕtvica, je druhá najčastejšia príčina úmrtia Slovákov. Ich najčastejším spúšťačom je porucha srdcového rytmu – chvenie predsiení srdca.

Zlomeniny ako dôsledok nedostatku vápnika a ako sa im vyhnúť vďaka strave  

15.09.2018. Pri osteoporóze sa síce môže zlomiť ktorákoľvek kosť, najčastejšie to však bývajú kosti predlaktia, stavce a horný koniec stehennej kosti.

Ako bez drastickej diéty očistiť organizmus?  

15.09.2018. Aby sme si očistili organizmus a zhodili nejaký ten kilogram, nie je nevyhnutné držať diétu spočívajúcu v konzumácii nie veľmi chutných a stále sa opakujúcich sa jedál.

Osteoporóza: Porazte ju aj pohybom + cviky  

14.09.2018. Osteoporóza alebo rednutie kostí je po cukrovke druhou najčastejšou dlhodobo sa prejavujúcou chorobou. Pacientov rok čo rok pribúda.

Prejsť na stranu:

1
. . .