Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

Túžite schudnúť? Stavte na proteínové raňajky  

22.08.2017. Kto sa ráno spolieha na proteíny, ostane dlhšie sýty a ušetrí kalórie. Toto sú chutné recepty na proteínové raňajky.

Medicinálne huby: Poznáte Ling Zhi?  

21.08.2017. Liečivé huby majú dlhú históriu terapeutického používania a ich zdravotné účinky sú už po stáročia jedným z pilierov východnej medicíny.

Je soľ "soľou života"?  

20.08.2017. Podvýživa soľou v súčasnosti ľudstvu naozaj nehrozí. V celosvetovom priemere sa denná spotreba soli pohybuje okolo 10 gramov.

Katarakta: Nehľaďte na svet cez sivú  

19.08.2017. Je dôležité rozlišovať, či je sivý zákal prítomný, ale ešte neovplyvňuje zrakovú ostrosť, alebo už má na ňu značný vplyv. Za jeho skorší nástup môže aj súčasný životný štýl.

Keď črevá volajú o pomoc  

18.08.2017. Nešpecifickým zápalovým ochorením čriev, v skratke IBD, trpí na Slovensku viac ako 10-tisíc ľudí. Rozdeľujú sa na Crohnovu chorobu, ulceróznu kolitídu a neklasifikované IBD.

Môj život s Crohnom: Príbehy pacientov s chorobami čriev  

18.08.2017. Život s chorobami čriev nie je jednoduchý. Prinášame vám však príbehy pacientov, ktoré dokazujú, že aj s chorobami čriev sa dá žiť plnohodnotne

Jedli ste viac, ako ste chceli? Skúste ovocno-zeleninový deň  

17.08.2017. Opäť ste to s tým jedlom prehnali? Priam ideálny je v takom prípade ovocno-zeleninový deň, raz-dva vykompenzuje malé kalorické hriechy.

Desať jednoduchých tipov pre dlhší život  

16.08.2017. Chcete si predĺžiť život asi o desať rokov? S týmito jednoduchými tipmi je to skutočne možné.

MUDr. Hatala: Fibrilácia predsiení je epidémiou 21. storočia  

16.08.2017. O fibrilácii predsiení, ktorá je najčastejšou arytmiou, sa hovorí ako o epidémii tohto storočia. Touto chorobou trpia najmenej tri percentá dospelej populácie.

Osamelosť zvyšuje úmrtnosť viac, ako obezita  

15.08.2017. Je veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú životnosť. Žiaľ, osamelosť a izolácia k nim patria rovnako ako obezita a nedostatok pohybu.

Je lektín nový lepok? Alebo neprepadajme diétnej móde  

15.08.2017. Lepok, mliečne výrobky, tuky. Je ťažké držať krok s tým, čo je práve podľa zásad zdravej výživy jej najnovším nepriateľom. Teraz na zoznam pribudol lektín.

Ako používať repelenty?  

14.08.2017. Repelenty pomalšie vyprchajú z látky ako z pokožky, preto sa oplatí nasprejovať si oblečenie (na obale prípravku pozrite, či je sprej na oblečenie, alebo na kožu).

Prejsť na stranu:

1
. . .