Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

Menštruácia: Bolia vás "vaše dni"?  

30.04.2017. V Taliansku uvažujú o tzv. menštruačnom voľne - nejedna žena v práci počas svojej periódy ticho trpí - alebo si berie dovolenku. S bolestivou menštruáciou sa potýka štvrtina žien.

Kliešte sa už zobudili, útočia  

29.04.2017. Kliešte sa už prebudili a v tejto chvíli naplno útočia. Svoje obete si budú hľadať až do októbra. Minulý rok sa na Slovensku kliešťovou encefalitídou nakazilo 174 ľudí.

Hlavné zásady stravovania pri cukrovke. Navarte si zdravo a chutne  

28.04.2017. Dodržiavanie zásad životného štýlu dokáže zabrániť komplikáciám pri cukrovke. Prinášame niekoľko tipov pre diabetikov ako zabrániť výkyvom hladín cukru.

Nie všetky ženy majú po pôrode zníženú chuť na sex  

27.04.2017. Je sex po pôrode povolený? Majú ženy, prípadne muži väčšiu alebo menšiu chuť na sex po pôrode? A na čo musia dávať pozor?

Osýpky: Časovaná bomba vybuchla  

26.04.2017. Časovanou bombou nazýva osýpky odborník na očkovanie docent Rastislav Maďar. Až u tretiny prípadov osýpok sa podľa neho vyskytuje nejaká komplikácia.

Sedem potravín a nápojov, ktoré spôsobujú závislosť  

25.04.2017. Z potravín, ktoré spôsobujú závislosť, najviac priberáme. Pozreli sme sa na to, ktoré to sú.

Chcete schudnúť? Namiesto kávy pite tento nápoj  

24.04.2017. Namiesto kávy pite každé ráno škoricovo-medovú vodu. Táto kombinácia stimuluje metabolizmus a znižuje pocity vlčieho hladu.

Kolísanie hladín cukru ohrozuje život  

23.04.2017. V diabetologických ambulanciách je evidovaných takmer 340-tisíc diabetikov, pričom každoročne pribudne viac ako 22-tisíc nových.

Pád do tmy. Horská dráha v živote diabetika  

22.04.2017. Kolísanie hladín cukru je akousi horskou dráhou v živote diabetika. Ohrozuje ho nielen vysoká hladina cukru v krvi, ktorá poškodzuje cievy a orgány, ale nebezpečná je hypoglykémia.

Bicyklovanie do práce znižuje riziko rakoviny a problémov so srdcom  

21.04.2017. Podľa najnovšej štúdie britských vedcov bicyklovanie do práce znižuje pravdepodobnosť rakoviny a srdcových problémov takmer o polovicu.

Vitamín C: Nebuďte béčko, dajte si céčko!  

21.04.2017. Kto by už len nepočul o vitamíne C! Ľudia i primáti stratili schopnosť vytvárať si tento vitamín vo svojom organizme. V praxi to znamená, že musíme ,céčko“ prijímať v potrave

MUDr. Zuzana Rennerová: Najviac detských alergií je na mlieko a vajíčka  

20.04.2017. Výskyt potravinových alergií stúpa a problémy majú už niekoľkomesačné deti. Vyrastú deti z alergie na konkrétnu potravinu? Zhovárame sa s imunoalergologičkou MUDr. Zuzanou Rennerovou.

Prejsť na stranu:

1
. . .