Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

Nedostatok vitamínu D: Poznáte týchto päť príznakov?  

27.03.2017. V skupine vitamínov má déčko špeciálnu pozíciu. Možno ho prijať konzumáciou určitých potravín, ale aj pôsobením slnečného žiarenia.

Na kvalitný spánok sa treba sústrediť aj pri zmene času  

26.03.2017. Kvalitný spánok je dôležitý pre zdravie a podľa odborníkov z Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach sa naň treba sústrediť aj v súvislosti s nadchádzajúcou zmenou času.

Čas je najväčší nepriateľ plodnosti  

26.03.2017. Na Slovensku máme 11 centier asistovanej reprodukcie. Odborníci tvrdia, že ich personálne zabezpečenie, prístrojové vybavenie a liečebné výsledky sú rovnaké ako inde v EÚ.

Celiakia má mnoho tvárí  

25.03.2017. Celiakia je ochorenie, ktoré nie je módnym návykom dneška, ale závažným autoimunitným ochorením. Neliečenie prísnou bezlepkovou diétou môže viesť až k zhubnej diagnóze.

Recepty pre pacientov s chorobami obličiek  

24.03.2017. Ako jesť bez priberania a ohrozovania obličiek? Ukážeme si niekoľko receptov, ktoré sú vhodné pre pacientov s obezitou a s chorobami obličiek.

Po potrate je najlepšie otehotnieť čo najskôr  

23.03.2017. V živote ženy predstavuje potrat veľmi smutnú skúsenosť. Nádej, že znova otehotnie, tu však je.

Český lekár potvrdil zvrat v liečbe roztrúsenej sklerózy  

22.03.2017. Liek Alemtuzumab je na trhu už niekoľko rokov, český lekár Tomáš Kalinčík ale potvrdil, že je extrémne účinný v boji s roztrúsenou sklerózou v jej počiatočnom štádiu.

Prebuďte sa po zime a posilnite imunitu. S týmito bylinkami  

22.03.2017. Doprajte svojmu metabolizmu jarnú kúru s čerstvými bylinkami. Ideálne je pestovať si ich na balkóne alebo v záhradke.

Pitný režim: pre štíhlosť a zdravé obličky  

22.03.2017. Dostatok tekutín je základnou podmienkou správneho fungovania organizmu. Dostatočný prísun tekutín pomáha pri chudnutí. Už jeden pohár dokáže zaplniť žalúdok.

Je čas na detoxikáciu medvedím cesnakom!  

21.03.2017. Od marca je "všade, kam len pozrieš". Medvedí cesnak je detoxikačná bylina, ktorá má všestranné využitie.

Medicinálne huby: Lesklokôrka známa ako reiši  

20.03.2017. Pod názvom lesklokôrka lesklá ju u nás takmer nikto nepozná, hoci práve to je slovenský názov liečivej huby nazývanej reiši. Známejšie pomenovanie reiši pochádza z japončiny.

Piť či nepiť, byť či nebyť  

19.03.2017. V marci bude Svetový deň vody. A na sociálnych sieťach sa už šíri vtipné tvrdenie: Obyčajná voda dokáže vyriešiť veľa problémov. Chceš schudnúť? Pi viac vody!

Prejsť na stranu:

1
. . .