Zavárané lečo

Zavárané lečo

O recepte...


počet porcií 20
čas prípravy 70 min
čas varenia, pečenia 30 min
jedlo na: raňajky, večera

Recept


Čo potrebujeme:

  • Paradajka
  • Cibuľa
  • Paprika
  • Sladká paprika mletá
  • Soľ
  • Olej

Postup prípravy:

Umyjeme si paradajky, papriky.

Ošúpem cibuľu. Nakrájam na väčšie kúsky. Papriku na pásiky a paradajky na mesiačiky. Pripravím si 5 dkg soli / 3 pol.lyžice./Balíček sladkej peknej červenej,mletej papriky.

Nalejeme si 3 dcl stolového oleja.

Nechám rozohriať a pridám cibuľku,orestujem.

Potom pridám papriku.Posolím.Prikryté nechám dusiť asi 15-20 minút. Zavarane leco je v plnom prúde a môžeme pokračovať v postupe prípravy receptu.


Keď mi v rajnici obsah papriky a cibule klesne asi o jednu tretinu,pridám pokrájané paradajky.Takto ich nechám spolu variť.Keď paradajky pustia šťavu a sú už na pól uvarené,

Rozmiešam si v deci vody,sáček s paprikou.Tým zalejem celú masu.Neodporúčam len suchou paprikou zasypať.Jednak by sa vám pekne rovnako nerozptýlila a naopak,lečo by vám začalo prihárať.


Keď mi v hrnci obsah papriky a cibule klesne asi o jednu tretinu,pridám pokrájané paradajky.Takto ich nechám spolu variť.Keď paradajky pustia šťavu a sú už na pól uvarené,Rozmiešam si v deci vody,sáček s paprikou.Tým zalejem celú masu.Neodporúčam len suchou paprikou zasypať.Jednak by sa vám pekne rovnako nerozptýlila a naopak,lečo by vám začalo prihárať.

Potom si zapnem el.rúru spodný aj vrchný ohrev na 180 0C.Do trištvrte výšky hlbokého plechu nalejem teplú vodu,a poukladám poháre s lečom.Z tejto dávky by vám mali vojsť na raz všetky poháre. Nechám sterilizovať dvadsať minút.Pohár by mal byť po tejto dobe veľmi horúci-no nie vrieť! Povyberám ich a nechám 5 minút odpočívať. Pripravím si čistú utierku a prenesiem poháre hore dnom na ne.Takto to robím pri každej sterilizácii. Vidím na utierke,či niekde z pohára zaváranina nevyteká.

A tu je už koniec mojej práce.Kontróla pohárikov dopadla dobre.Už ich len poukladať do regálu k ostatným zaváraninám.Miesto som im už urobila.


Pridal používateľ dňa . Recept zaujal 190 ľudí.

Hodnotenie

Tento recept zatiaľ nebol hodnotený. Povedzte svoj názor na tento recept ako prvý!

Pridať hodnotenie

Wolfberry Himalájska soľ čierna hrubá Kala Namak 250g

Špeciálny druh indickej minerálne soli s výraznou siričitou vôňou...

Felicia Špagety BIO kukurično-ryžové 500g

Bezlepkové talianske BIO špagety kukurično - ryžové...

2.70  2.20 €
Felicia Cestoviny BIO kukurično-ryžové Fusilli 500g

Bezlepkové talianske BIO cestoviny kukurično - ryžové...

2.70  2.20 €


KOMPLETNÁ PONUKA TOVARU


Naspäť Verzia pre tlač