Bio obchod > Bio potraviny > Soľ, prírodné sladidlá a dochucovadlá > Wolfberry Himalájska soľ ružová jemná 250g

W-SOLR250G

Wolfberry Himalájska soľ ružová jemná 250g


Nerafinovaná prírodná kryštalická soľ s obsahom 84 stopových prvkov.

Balenie: 1 ks 250 g

Predaj ukončený
Ľutujeme, tento produkt už nie je v ponuke nášho obchodu.

Informácie o produkte

Nerafinovaná prírodná kryštalická soľ s obsahom 84 stopových prvkov.

Himalájska soľ ružová 250g Wolfberry je nerafinovaná prírodná kryštalická soľ s obsahom 84 stopových prvkov.

Himalájska ružová soľ sa ťaží v Pakistane. Táto soľ sa vyskytuje v červenkasté, alebo ružovej farbe, ale nie je žiadnou vzácnosťou ani jej biela, transparentná forma. Ružová himalájska soľ je neuveriteľne čistá, pretože je 250 miliónov rokov stará, takže sa na nej nepodpísala civilizácie ako napríklad u morskej soli, ktorá je ťažená zo znečistených oceánov.

Pre konzumáciu je vyberané len asi 10% najkvalitnejšie soli a tá je pravidelne kontrolovaná v nezávislých laboratóriách. Soľ obsahuje 88 prvkov, z toho 84 minerálov, ktoré sú v tak malých časticiach, že sú ľahko absorbované bunkami ľudského tela.

Kryštály ružové soli vznikali milióny rokov pod veľkým tlakom na sebe ležiacich hornín. Svoju ružovú farbu získala soľ vďaka obsahu oxidu železa a širokej škále ďalších minerálov. Len pre zaujímavosť - v minulosti bola táto soľ v Európe nazývaná kráľovskú soľou, pretože bola vyhradená len pre členov kráľovskej rodiny.

Wolfberry himalájska ružová soľ sa ťaží z baní ručne, v súlade s prírodou a dlhoročnou tradíciou. Pri ťažbe sa teda nepoužívajú žiadne mechanické zariadenia, ale ani trhaviny. Potom, čo je soľ ručne vyťažená, tak je ručne rozdrvená, ručne umytá a následne vysušená na slnku.

Soľ je sterilne zabalená a je teda vhodná na priamu konzumáciu. Vďaka tomu, že do nej nie sú pridávané žiadne umelé chemické zlúčeniny, tak sa výborne hodí aj do relaxačných kúpeľov. Práve z nich totiž dokáže pokožka krásne vstrebávať všetky drobučké častice obsiahnutých minerálov, takže si organizmus v takej kúpeli nielen krásne odpočinie, ale zároveň doplní potrebné látky.

Prvky obsiahnuté v himalájskej ružovej soli
Vodík, lítium, berýlium, bór, uhlík, dusík, kyslík, fluorid, sodík, horčík, hliník, kremík, fosfor, síra, chlorid, draslík, vápnik, skandium, titán, vanád, chróm, mangán, železo, kobalt, nikel, meď, zinok, gálium, germánium, arzén, selén, bróm, rubídium, stroncium, yterbium, zirkónium, niób, molybdén, technécium, ruténium, ródium, paládium, striebro, kadmium, indium, cín, antimón, telúr, jód, cézium, bárium, lantán, cér, prazeodým, neodým, prométium, samárium, európium, gadolínium, terbium, dysprosium, holmium, erbium, túlium, yterbium, lutécium, hafnium, tantal, volfrám, rénium, osmium, irídium, platina, zlato, ortuť, tálium, olovo, bizmut, polónium, astát, francium, rádium, Aktínium, tória, protaktínium, urán, neptúnium, plutónium.

Nutričné hodnoty v 100g
Energia: 12 kJ / 3 kcal
Tuky: <0.1g
Bielkoviny: 0.94g
Soľ: 94.1g
Vápnik: 205 mg
Draslík: 618 mg
Železo: 105.4 mg

Alergény: bez alergénov
Krajina pôvodu: Pakistan

Značka: Wolfberry
EAN:8594158033635

Charakteristika produktu

Varenie, pečenie a smoothies  

Bór   Bróm   Chróm   Draslík   Fosfor   Germánium   Horčík   Jód   Kobalt   Kremík   Mangán   Meď   Selén   Síra   Sodík   Vápnik   Zinok   Železo  

Zloženie

Kryštalická soľ s minerálmi.

Dávkovanie a použitie

Pre ochutenie teplých aj studených pokrmov.
Skladujte v tme a suchu.

Hodnotenie

Tento produkt zatiaľ nebol hodnotený. Povedzte svoj názor na tento produkt ako prvý!

Pridať hodnotenie


Podobný tovarZdieľajte informácie o produkte


Naspäť