Bio obchod > Výživové doplnky > Spirulina > Spirulina plus prírodne viazané železo 100g 400tbl

SPIRULINA-FE-100

Spirulina plus prírodne viazané železo 100g 400tbl


Spirulina + železo pre zdravé chudnutie, posilnenie imunity a proti únave.

Balenie: 1 ks 400 tabliet (250 mg)

Predaj ukončený
Ľutujeme, tento produkt už nie je v ponuke nášho obchodu.

Informácie o produkte

Spirulina + železo pre zdravé chudnutie, posilnenie imunity a proti únave.

Pre zdravú krv a proti únave
Železo patrí medzi najdôležitejšie stopové prvky v našom tele. Je totiž súčasťou hemoglobínu, krvného farbiva, ktoré zaisťuje transport kyslíka ku všetkým bunkám, tkanivám a orgánom tela. Nedostatok železa sa preto prejavuje nielen veľkou únavou a zníženou odolnosťou voči záťaži, ale aj poklesom imunity a poruchami sústredenia.

Podľa niektorých odhadov trpí u nás deficitom železa až tretina populácie. Najviac sú pritom ohrozené ženy v plodnom veku, ktoré strácajú značné množstvo tohto prvku menštruačným krvácaním, a vegetariáni (dôležitým zdrojom železa je červené mäso).

Riešením môže byť užívanie potravinových doplnkov so železom, nie všetky sú však rovnako vhodné. V prvom rade je dobré vedieť, že tento prvok sa lepšie vstrebáva, ak je viazaný organicky, nie anorganicky. Pre optimálne vstrebávanie je dôležitý aj vitamín C, pre jeho zabudovanie do krvného farbiva hemoglobínu zase meď. Už v 30. rokoch minulého storočia navyše vedci zistili, že pre zlepšenie schopnosti krvi prenášať kyslík je veľmi užitočné aj zelené rastlinné farbivo chlorofyl - to má totiž takmer totožnú štruktúru ako hemoglobín, líšia sa len tým, že v strede jeho molekuly je namiesto železa horčík.

Sladkovodná jednobunková riasa spirulina obsahuje nielen vysoké množstvo chlorofylu, vitamín C a meď, ale navyše v nej nájdeme aj množstvo ďalších živín dôležitých pre ľudské zdravie (všetky esenciálne aminokyseliny, vzácne nenasýtené mastné kyseliny a pod.) Obsiahnuté železo navyše nie je pridávané do dospelých rias, ale do substrátu, z ktorého spirulina čerpá pri raste živiny. Vďaka tomu je železo do nej postupne asimilované a zabudované do organických zlúčenín, z ktorých ho náš organizmus dokáže ľahko vstrebať a využiť. Kombinácia spiruliny a železa má preto rad priaznivých účinkov na zdravie celého organizmu: Schopnosť krvi prenášať kyslík

Kombinácia organicky viazaného železa, chlorofylu, vitamínu C, medi a esenciálnych aminokyselín podporuje tvorbu krvného farbiva hemoglobínu a tým napomáha optimálnemu okysličeniu všetkých tkanív a orgánov tela. Dôsledkom je zmiernenie únavy a priaznivý vplyv na fyzickú i psychickú výkonnosť organizmu. Okrem osôb ohrozených chudokrvnosťou je preto tento prípravok vhodný aj pre športovcov, ťažko fyzicky pracujúcich, chorých a rekonvalescentov.

Dokonalá výživa aj pre vegetariánov
Spirulina patrí podľa Svetovej zdravotníckej organizácie medzi najlepšie zdroje živín na zemeguli. V kombinácii so železom je tak ideálnym doplnkom stravy prakticky pre každého, najmä však pre vegánov a vegetariánov. Práve im totiž poskytne živiny, ktoré sa hojne nachádzajú predovšetkým v mäse a ostatných potravinách živočíšneho pôvodu - okrem železa aj vitamín B12 a kompletnú ponuku všetkých esenciálnych aminokyselín.

Zlepšenie imunity
Spirulina má preukázateľný pozitívny vplyv na zlepšenie prirodzenej obranyschopnosti organizmu voči vírusom, baktériám a škodlivým voľným radikálom. Podobne aj železo je potrebné na správne fungovanie imunitných funkcií.

Podpora chudnutia
Spirulina pomáha účinne znižovať chuť do jedla, najmä na sladké, a vďaka kompletnej ponuke živín bráni organizmu prejsť pri obmedzení kalorického príjmu na 'úsporný režim'. Železo navyše prispieva k zmierneniu únavy, ktorá sa tak často objavuje pri redukčných kúrach.

Výkonnosť mozgu
Spirulina má priaznivý vplyv na náladu a podporuje psychickú výkonnosť. Dostatok železa je navyše dôležitý pre pamäť, sústredenie a ďalšie funkcie mozgu.

Zdravé orgány
Spirulina prispieva k zdraviu srdca, ciev, pečene a tráviacej sústavy

Značka: Nástroje zdravia
EAN:8595229201045

Charakteristika produktu

Anémia / chudokrvnosť   Posilnenie imunity   Superpotraviny   Zdravá pečeň   Zdravé chudnutie   Zdravé srdce a cievy   Zelené potraviny  

Chróm   Jód   Vitamín B12   Vitamín B6   Železo  

Dávkovanie a použitie

4 tablety 2x denne.
Tablety zapiť dostatočným množstvom pitnej vody.

Hodnotenie

Tento produkt zatiaľ nebol hodnotený. Povedzte svoj názor na tento produkt ako prvý!

Pridať hodnotenie


Podobný tovar

Spirulina extra BIO 300g 1200tbl

Bio spirulina pre zdravie srdca a chudnutie bez drastických diét. Výhodné balenie...

26.30  13.90 €


Doplňujúce informácie

Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!


Zdieľajte informácie o produkte


Naspäť