Bio obchod > Bio potraviny > Funkčné žuvačky Strong Gum > Žuvačky Strong Gum Drive Energy Zdroj Energie 10ks

SG-ENERGY

Žuvačky Strong Gum Drive Energy Zdroj Energie 10ks


Funkčné žuvačky s kofeínom a xylitolom, bez cukru a konzervantov, pre dodanie energie.

Balenie: 1 bal 10 kusov

Predaj ukončený
Ľutujeme, tento produkt už nie je v ponuke nášho obchodu.

Informácie o produkte

Funkčné žuvačky s kofeínom a xylitolom, bez cukru a konzervantov, pre dodanie energie.

Pre ľudí, ktorí potrebujú ďalšie zdroje energie a starostlivosť o zdravie zubov. Kofeín, ktorý je súčasťou žuvačky stimuluje duševnú a telesnú výkonnosť, zlepšuje koncentráciu a reakčné rýchlosť, a xylitol znižuje riziko zubného kazu a potláča zápach z úst.

Žuvačky Strong Gum sú vyrábané špeciálnou technológiou. Oproti klasickým žuvačkám sú účinné látky pridávané do žuvacej gumy za veľmi nízkych teplôt. Účinné látky nie sú zničené vysokou teplotou. Toto tiež umožňuje vyrábať žuvačky úplne bez chemických konzervantov. Žuvačky neobsahujú cukor, sú vhodné aj pre diabetikov.

Kofeín
Najbežnejšie zdroje kofeínu sú káva, čaj a menšie množstvo obsahuje aj kakao. Obsah kofeínu v kávovom zrne sa rôznia podľa druhu kávovníka a metódy spracovania zŕn . Dokonca v plodoch jedného kra môže byť, čo sa týka obsahu kofeínu, veľký rozdiel . Takže jedna šálka kávy obsahuje od 40 mg u espressa z odrody Arabica (30 ml) až po 100 mg na 120 ml v obyčajnej prekvapkávanej káve. 1 žuvačka ENERGY DRIVE obsahuje 50mg kofeínu.Ďalej je kofeín súčasťou mnohých populárnych kolových a energetických nápojov. Takisto mnoho liekov – napr . proti bolesti, či k potlačeniu príznakov prechladnutia, tiež obsahujú kofeín, aj keď v relatívne malom množstve. Kofeín je najrozšírenejším stimulantom na svete. Patrí medzi látky podporujúce bdelosť.

Čistý kofeín je biely, horký prášok, ktorý pôsobí ako psychoaktívna stimulačná látka . Stimuluje centrálny nervový systém a má vplyv na srdcovú činnosť – zvyšuje krvný tlak. A práve tento účinok delí názory nielen vedcov na dva tábory. Jeden považuje kofeín za veľmi návykovú látku a poukazuje tiež na riziká spojené s jeho užívaním. Vzhľadom ale k celosvetovej produkcii a spotrebe kávy, ktorá je hlavným zdrojom kofeínu, prevláda názor druhého tábora. Ten hovorí, že pri primeranej používaní je prospešná pre ľudský organizmus. Podľa lekárov je zvyčajne bezpečné prijať niečo medzi 300 – 400 mg kofeínu denne a väčšina milovníkov kávy sa tohto množstva drží. Sú to zhruba 2 – 4 šálky kávy alebo čaju, podľa spôsobu prípravy .

Zdravá dávka kofeínu je tak veľmi individuálna a závisí na ďalších faktoroch. Ženy, ktoré užívajú antikoncepciu, metabolizujú ( spracúvajú) kofeín dvakrát pomalšie a fajčiari metabolizujú dvakrát rýchlejšie . Dojčiace ženy, ktoré holdujú káve, môžu vypozorovať u svojich detí aj podráždenosť a nespavosť. Kofeín je naozaj látkou, vďaka ktorej môže fungovať celý dnešný svet – je použiteľný na všetkých miestach, kde je potreba, aby boli ľudia dlho hore a ešte pozorní – využívajú ho lekári, záchranári, vodiči, ľudia vo výmenných prevádzkach.Kofeín pomáha prekonať únavu pri cestovaní aj pri športe, zbystruje myslenie, zlepšuje koncentráciu , pozornosť a bdelosť. Dokonca môže spôsobovať aj miernu eufóriu. Spolu teda s dobrou náladou zrýchľuje reakcie a rozširuje poznávacie schopnosti.Okrem toho, že teda kofeín pôsobí na telesnú a mentálnu výkonnosť navyše mierni bolesť pri určitých typoch migrén. Tiež bolo zistené , že potláča príznaky astmy , znižuje riziko vzniku Alzheimerovej choroby a Parkinsonovej choroby.

Tiež môžeme vďaka kofeínu potlačiť hlad, pretože organizmus dostane svoju dávku energie a symptómy hladu zmiznú. Je to spôsobené tým, že pečeň reaguje na kofeín vylúčením glykogénu ( cukru ) do krvného obehu. Známy je tiež diuretický účinok kofeín. Ak doplníme prísun kofeínu pohárom vody, nemusíme sa báť dehydratácie. Výsledky výskumov ukázali, že na kofeín odlišne reagujú extroverti a introverti, tí druhí sú na neho oveľa viac citliví. Zo zažívacieho traktu sa kofeín vstrebáva veľmi rýchlo, maximálna koncentrácia v krvi je zvyčajne už po prvej hodine. Kofeín telo opúšťa asi 5 až 6 hodín po požití.

Xylitol
Účinne zabraňuje tvorbe zubného povlaku a kyslých baktérií, ktoré sú pôvodcom vzniku zubného kazu. Xylitol je sladidlo, ktoré sa nachádza v prírode v mnohých druhoch ovocia a zeleniny, vrátane rôznych bobúľ, najmä v slivkách, malinách a jahodách. Xylitol je vhodný aj pre diabetikov a má asi o 40 % menší kalorický obsah, než bežný cukor a neobsahuje aspartam.

Xylitol je sladidlo, ktoré sa nachádza v rastlinách, ovocí i zelenine. Nemá žiadnu vedľajšiu príchuť, je to prírodný produkt bez pridaných látok. Je vždy úplne rovnakou látkou, nech sa získava z akéhokoľvek prírodného zdroja ( breza, kukurica ). Xylitol je približne o 40 % menej kalorický ako normálny cukor, ale je rovnako sladký. Vďaka veľmi nízkemu glykemickému indexu je vhodný aj pre diabetikov. Nestimuluje pankreas k produkcii inzulínu.

Účinne zabraňuje tvorbe zubného povlaku a kyslých baktérií, ktoré sú pôvodcom vzniku zubného kazu. Preventívne pôsobí teda u zubného kazu, ale aj osteoporózy ( rednutie kostí – nedostatok vápnika a iných minerálov ). Mnohými štúdiami je dokázané, že xylitol remineralizuje zubnú sklovinu a kosti samotné. U žuvačiek, kde pôsobí najvýraznejšie je výhodou pri dlhšom žutí, že tak dosahuje pomerne dlhú účinnosť v ústnej dutine.

Aj keď má sladkú chuť, na rozdiel od klasických sladkostí, nevytvára živnú pôdu pre vznik plesní. Tým je xylitol vhodné sladidlo pre chorých trpiacich opakovanými kandidózami. Tým, že nepodporuje rozmnožovanie plesní, naopak podporuje rast zdravej črevnej mikroflóry a pomáha tak pri detoxikácii organizmu.

S Xylitolom je vhodné začať opatrne. Xylitol je bezpečný pre dospelých a deti od 12 mesiacov aj vo veľkom množstve. Avšak ak vezmeme v počiatku viac ako 15 – 20 mg denne, môže to mať laxatívny účinok. Telo si na xylitol v priebehu niekoľkých dní zvykne. Vo všetkých smeroch dokáže nahradiť repný cukor. Je tiež priamo použiteľný v teplej i studenej kuchyni, teda aj pre varenie a pečenie. Pozor len pri podávaní svojim maznáčikom, zvieratá ho nevedia metabolizovať.

Nutričné hodnoty xylitolu v 100g:
Energia : 240 kcal / 1005 kJ
Proteíny : 0 g
Tuky : 0g
Sacharidy : 99,80 g
Vláknina : 0g

Krajina pôvodu: Estónsko

Značka: Strong Gum
ID:1591

Charakteristika produktu

Doplnky stravy pre šport a fitness  

Hodnotenie

Tento produkt zatiaľ nebol hodnotený. Povedzte svoj názor na tento produkt ako prvý!

Pridať hodnotenie


Podobný tovarZdieľajte informácie o produkte


Naspäť