Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

Zlá strava spôsobuje depresie  

15.11.2019. Stále viac štúdií ukazuje, že to, čo jeme a akí "spolubývajúci" osídlia naše črevo, má vplyv na našu psychiku a mozog.

Tri veľké mýty o migréne  

14.11.2019. Je počasie zodpovedné za zvieravé bolesti hlavy? Môže syr vyvolať migrénu?

Desať dobrých dôvodov, prečo jesť ananás  

13.11.2019. Ananás obsahuje veľa vitamínov, stopových prvkov a minerálov, ktoré robia nášmu telu dobre.

Rodili sme s Victoriou! Pozrite sa, ako budúci lekári trénujú rôzne úkony  

12.11.2019. Možno tu zaviesť infúziu, intubovať, odrodiť rodičku či vyskúšať sono. V rámci simulácie na trenažéroch sa študenti medicíny pripravujú na rôzne situácie.

Všetko o atopickej dermatitíde  

12.11.2019. Trpíte vy alebo niekto vo vašom okolí atopickou dermatitídou? Prečítajte si, ako toto ochorenie vzniká, ako sa prejavuje a čo treba ďalej robiť.

Osteoporóza: Aby kosti neboli krehké ako porcelán  

11.11.2019. Epidémia tretieho tisícročia, spoločensky najzávažnejšie ochorenie pohybového aparátu. Prichádza bez bolesti a môže trvať roky, kým sa prejaví - zlomeninou.

Príbeh pacientky: Atopický ekzém mi okrem iného vzal aj spánok  

10.11.2019. Ako vyzerá život človeka s atopickým ekzémom? Pacientka rozpráva o svojom živote a o tom, že červenou kožou a svrbením sa problémy ani zďaleka nekončia.

Rakovina hrubého čreva: Polyp nebadane krváca do stolice aj 10 rokov  

09.11.2019. Slovensko je krajinou, ktorá má druhý najvyšší výskyt rakoviny hrubého čreva na svete. Jedným z dôvodov je konzumácia údeného mäsa a mäsových výrobkov.

Samovraždy: Muži sa pre ne rozhodnú častejšie ako ženy  

09.11.2019. Existuje len jedna krajina, v ktorej je to naopak. Ktorá a prečo to tak je? V ktorých vekových skupinách je zvýšené riziko samovrážd?

Mýty a fakty o atopickom ekzéme  

08.11.2019. Ako to už pri menej známych ochoreniach býva, aj o atopickom ekzéme respektíve dermatitíde kolujú rôzne mýty. Poďme si vyjasniť, čo je pravda a čo nie.

Bez cholesterolu by sme nemohli žiť. Veľa ho však škodí  

08.11.2019. Bez cholesterolu ľudské telo nemôže fungovať, potrebuje ho každá bunka pre svoj normálny chod.

Ako komunikovať so psychicky chorým človekom  

07.11.2019. Čo je dôležité spraviť a ako treba komunikovať s človekom, ktorého ohrozuje psychická porucha? Optimizmus pomáha, ale zľahčovanie situácie je na príťaž...

Prejsť na stranu:

1
. . .