Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

Dlhá cesta môže spôsobiť upchatie žily na nohe  

20.07.2019. Trombóza sa vyskytuje počas dlhých ciest. Zásadnú úlohu zohráva dlhé sedenie s obmedzeným priestorom pre dolné končatiny a nemožnosť nimi pohybovať.

Hodnotenie pôrodníc: Najlepšie sú v Bratislave, Liptovskom Mikuláši, Humennom a Martine  

19.07.2019. Slovenské pôrodnice majú v porovnaní so zahraničím čo doháňať. Potvrdil to projekt Sprievodca pôrodnicami.

O čo ide, keď sa povie krvný tlak  

19.07.2019. Je to tlak, ktorým krv pôsobí na vnútornú stranu ciev. Kolíše v priebehu srdcového cyklu, pri zmene fyzickej námahy, rôznych emóciách, ako aj ako reakcia na rôzne látky.

Na toto si dajte pozor. Keď si doprajete na obed Latte, zabudnite na ďalšie jedlo  

18.07.2019. Fit s Viktorom je tu opäť. Dnes máme pre vás rady, ako obedovať a nepriberať. Samozrejme aj tip na ľahký obed. Viac vo videu

Bicyklovanie v horúčave? S týmito tipmi to zvládnete!  

18.07.2019. V lete častokrát uprednostníme pred autom bicykel. Pozrime sa, na čo si však treba posvietiť.

Dôležité aminokyseliny: Bez nich nie je život  

17.07.2019. Stres, nevyvážená strava a chronické ochorenia môžu viesť k nedostatku aminokyselín v tele, čo oslabuje imunitný systém a spôsobuje únavu.

Vodový melón - veľmi zdravé, letné osvieženie!  

16.07.2019. Vodové melóny sú v lete veľmi populárne, pretože najmä v horúcich dňoch si skutočne vychutnáme tieto šťavnaté plody.

Detské zuby by mohli byť bez kazov  

15.07.2019. Zubné kazy trápili ľudí už od kamennej doby. "Zubný červ" bol pre ľudí nočnou morou. Bolesťami zubov totiž ľudstvo trpí už odpradávna.

Ako správne merať krvný tlak?  

14.07.2019. Meranie krvného tlaku je asi najčastejším vyšetrením, napriek tomu sa často robí nesprávne. Treba mu preto venovať náležitú pozornosť.

Od stukovatenia po cirhózu. Kedy už pečeni prihára?  

13.07.2019. Kedy je ešte poškodenie pečene zvrátiteľné a kedy už tomuto orgánu prihára? Pečeň totiž ani zďaleka nepoškodzuje len alkohol.

Prevencia proti rakovine čreva: Správna výživa, probiotiká a dostatok pohybu  

12.07.2019. Rozdiely medzi populáciami v rôznych krajinách s odlišnými stravovacími návykmi potvrdzujú, že faktory výživy patria medzi najvýznamnejšie faktory vzniku kolorektálneho karcinómu.

Kliešte neprenášajú len boreliózu a encefalitídu. Aké sú príznaky a liečba  

11.07.2019. Počet ľudí, ktorých prisatý kliešť nakazí nepríjemným ochorením, rastie. Nemáte v okolí nikoho s boreliózou? Možno ste to aj vy sami.

Prejsť na stranu:

1
. . .