Články na tému zdravý životný štýl

Denne pre Vás vyberáme zaujímavé články na tému zdravá výživa, zdravý životný štýl, psychohygiena, prevencia chorôb, stravovanie, diéty, chudnutie, fitness, ako sa správne starať o svoje zdravie a pod.

10 vecí, ktoré by ste mali vedieť o rakovine pankreasu  

24.01.2019. Rakovina pankreasu patrí medzi najmenej známe druhy rakoviny. Podľahne jej však až 95% pacientov. Pomôcť môže iba včasná diagnostika.

Päť dobrých dôvodov, prečo piť viac vody  

23.01.2019. Či sa už chystáte viac športovať, alebo sa len "vybrať" na celý deň do práce či vo všeobecnosti zdravšie žiť - piť viac vody sa vo všetkých prípadoch oplatí.

Ako sa stravovať pri pankreatitíde  

23.01.2019. Je to diéta, ktorá má šetriť vonkajšiu vylučovaciu činnosť pankreasu a ktorá sa dynamicky prispôsobuje stavu chorobných zmien na pankrease.

Trápia vás suché oči? Pomôžte si týmito tipmi!  

22.01.2019. Vonku píska vietor, vnútri zas vysáva vlhkosť zo vzduchu prehriaty radiátor. Výsledkom sú suché, podráždené oči, náchylné na infekciu.

Dlhé sedenie je nezdravé! Už malé prestávky pomôžu  

21.01.2019. Nekonečné vysedávanie je extrémne nezdravé. Istá štúdia ukazuje, že už krátke prestávky, ktoré toto vysedávanie prerušia, môžu riziko ochorenia drasticky znížiť.

Tuky nemusia byť vždy strašiakom  

21.01.2019. Slovíčko tuk je pre mnohých hotovým postrachom. V mánii vyhýbať sa mu by vás však mali zastaviť vedecké poznatky. Aj tuk je pre ľudské telo veľmi dôležitý.

Rakovina pankreasu: Najzákernejšie a nepoznané ochorenie  

20.01.2019. Rakovina pankreasu má najnižšiu mieru prežitia spomedzi všetkých druhov rakoviny. Podľahne jej až 95 % pacientov.

K2 je dôležitý vitamín pre kosti i srdce, nielen názov hory  

19.01.2019. Podľa najnovších výskumov vitamín K2 pôsobí preventívne pri srdcovo-cievnych ochoreniach a zároveň pomáha účinnejšie bojovať s osteoporózou.

Diabetici a zuby: Cukrovka ničí aj chrup  

18.01.2019. Vzťah cukor a zuby je všetkým dobre známy. Čo však ochorenie nazývané cukrovka, čiže chorobne zvýšená hladina cukru v krvi? Ako ovplyvňuje chrup diabetika?

Klin klinom? Pomôže pivo pri alkoholovej opici?  

17.01.2019. Prečo ďalší prísun alkoholu opicu len dočasne odsunie a ktoré sú lepšie prostriedky proti alkoholovej opici?

Prečo je ťažké prestať fajčiť?  

16.01.2019. Fajčiari si myslia, že im cigarety pomáhajú zvládať stres, skutočnosť je však taká, že zhoršujú kvalitu ich psychického života.

Stres matky môže zapríčiniť nadváhu dieťaťa  

16.01.2019. Prežívaný stres matky v prvom roku života dieťaťa môže byť podľa novej štúdie rizikovým faktorom pre rozvoj nadváhy.

Prejsť na stranu:

1
. . .