Zavárané lečo

Zavárané lečo

O recepte...


počet porcií 20
čas prípravy 70 min
čas varenia, pečenia 30 min
jedlo na: raňajky, večera

Recept


Čo potrebujeme:

  • Paradajka
  • Cibuľa
  • Paprika
  • Sladká paprika mletá
  • Soľ
  • Olej

Postup prípravy:

Umyjeme si paradajky, papriky.

Ošúpem cibuľu. Nakrájam na väčšie kúsky. Papriku na pásiky a paradajky na mesiačiky. Pripravím si 5 dkg soli / 3 pol.lyžice./Balíček sladkej peknej červenej,mletej papriky.

Nalejeme si 3 dcl stolového oleja.

Nechám rozohriať a pridám cibuľku,orestujem.

Potom pridám papriku.Posolím.Prikryté nechám dusiť asi 15-20 minút. Zavarane leco je v plnom prúde a môžeme pokračovať v postupe prípravy receptu.


Keď mi v rajnici obsah papriky a cibule klesne asi o jednu tretinu,pridám pokrájané paradajky.Takto ich nechám spolu variť.Keď paradajky pustia šťavu a sú už na pól uvarené,

Rozmiešam si v deci vody,sáček s paprikou.Tým zalejem celú masu.Neodporúčam len suchou paprikou zasypať.Jednak by sa vám pekne rovnako nerozptýlila a naopak,lečo by vám začalo prihárať.


Keď mi v hrnci obsah papriky a cibule klesne asi o jednu tretinu,pridám pokrájané paradajky.Takto ich nechám spolu variť.Keď paradajky pustia šťavu a sú už na pól uvarené,Rozmiešam si v deci vody,sáček s paprikou.Tým zalejem celú masu.Neodporúčam len suchou paprikou zasypať.Jednak by sa vám pekne rovnako nerozptýlila a naopak,lečo by vám začalo prihárať.

Potom si zapnem el.rúru spodný aj vrchný ohrev na 180 0C.Do trištvrte výšky hlbokého plechu nalejem teplú vodu,a poukladám poháre s lečom.Z tejto dávky by vám mali vojsť na raz všetky poháre. Nechám sterilizovať dvadsať minút.Pohár by mal byť po tejto dobe veľmi horúci-no nie vrieť! Povyberám ich a nechám 5 minút odpočívať. Pripravím si čistú utierku a prenesiem poháre hore dnom na ne.Takto to robím pri každej sterilizácii. Vidím na utierke,či niekde z pohára zaváranina nevyteká.

A tu je už koniec mojej práce.Kontróla pohárikov dopadla dobre.Už ich len poukladať do regálu k ostatným zaváraninám.Miesto som im už urobila.


Pridal používateľ dňa . Recept zaujal 3814 ľudí.

Hodnotenie

Tento recept zatiaľ nebol hodnotený. Povedzte svoj názor na tento recept ako prvý!

Pridať hodnotenie

Nebol nájdený žiadny tovar.
Napíšte nám na obchod@biocesta.sk a my sa pokúsime uvedený tovar zabezpečiť. Ďakujeme!


KOMPLETNÁ PONUKA TOVARU


Naspäť Verzia pre tlač