Světlo - Lék budoucnosti

Kniha dr. Libermana velmi zřetelně objasňuje, jak mocně dokáže energie světla ovlivňovat proces léčení a také to, že zrakový aparát není pouhým smyslovým orgánem, který reaguje na světlo.

Světlo - Lék budoucnosti

7.80,-   s DPH 

Balenie: 1 ks 

  ks 

Tovar ste pridali do nákupného košíka 🙂

Dostupnosť

Skladom u dodávatela

Expedícia

Do 48 hodín

Cena dopravy

Poštovné grátis od 50 €

 
Dodávateľ

Blue Step

Světlo - Lék budoucnosti

Kniha dr. Libermana velmi zřetelně objasňuje, jak mocně dokáže energie světla ovlivňovat proces léčení a také to, že zrakový aparát není pouhým smyslovým orgánem, který reaguje na světlo.

Autor : Jacob Liberman

Väčšina prírodných národov podvedome vnímala dôležitú úlohu svetla pre človeka i všetok život na zemi, a preto tiež bolo Slnko často uctievané ako dôležité božstvo. Veľmi staré je aj povedomie o tom, ako na nás pôsobia jednotlivé farby svetla - farebná terapia sa preukázateľne využívala už v starovekom Egypte. Nesmierny vplyv svetla a farieb na zdravie živých organizmov však potvrdzujú aj desiatky vedeckých výskumov prebiehajúcich od začiatku minulého storočia.

Ak sa chcete o téme dozvedieť viac, ťažko by ste hľadali lepší zdroj informácií, ako je kniha Svetlo - liek budúcnosti. Jej autor je významný americký optometrista Jacob Liberman, propagátor metódy na zlepšenie zraku nazvanej Open Focus (t.j. voľné zaostrenie). Tento muž skúsil v 70. rokoch minulého storočia používať pri liečbe zrakových vád a chorôb tzv syntoniku, t.j. liečebnú metódu využívajúcu pôsobenie rôznych farieb svetla na organizmus. Na jeho prekvapenie však syntonika nebola vysoko účinná len pri liečbe očí, ale mala priaznivý vplyv na celkový zdravotný stav jeho pacientov. To Libermana podnietilo k tomu, aby sa začal zaoberať účinkami slnečného i umelého svetla na ľudský organizmus. Výsledky svojho mnohoročného bádania teraz zhrnul v knihe Svetlo - liek budúcnosti.

Táto kniha je najkomplexnejším dielom o pôsobení svetla na človeka a iné organizmy, aké u nás doposiaľ vyšlo. V prvej časti autor vysvetľuje, ako svetlo vstupujúce očami ovplyvňuje prostredníctvom hypofýzy, hypotalamu a epifýzy väčšinu procesov prebiehajúcich v organizme. V druhej časti uvádza prehľad vedeckých štúdií zaoberajúcich sa pôsobením svetla a farieb na živé organizmy. Dokazuje okrem iného, že slnečné žiarenie nie je zďaleka tak nebezpečné, ako nám lekári zvyčajne tvrdia - oveľa horšie na nás totiž pôsobí jeho nedostatok spojený s pobytom v uzavretých miestnostiach. Dozviete sa tu tiež, ako svetlo ovplyvňuje imunitu, schopnosť sa učiť a vôbec celkové psychické a fyzické zdravie organizmu. Tretia časť sa potom zaoberá holistickým prístupom k uzdravovaniu fyziologických, emocionálnych a duchovných tiel.

Rovnako, ako môže zlé stravovanie spôsobiť podvýživu, môže zlá výživa svetlom spôsobiť škody z tzv. maliluminácie, čo môže mať na zdravie podobné účinky. Ak pripustíme, že svetlo je hlavným faktorom pre udržanie všetkého života, musíme tiež priznať, že nedokonalé a nekompletné osvetlenie bude ovplyvňovať všetky aspekty ľudskej existencie.

230 Strán, brožovaná väzba, formát A5

Značka: Nástroje zdravia
ID:1876


Zdieľať informácie o produkte:

             

Hodnotenie

Produkt zatiaľ nebol hodnotený. Povedzte svoj názor ako prvý!


Odborná literatúra

Odporúčame sa pozrieť aj na príbuzný tovar zo sekcie Odborná literatúra