Joda Organika v ľanovom oleji 250 ml

Certifikovaný a klinicky skúšaný organický jód pre zdravú štítnu žľazu v lahodnom tekvicovom oleji

Joda Organika v ľanovom oleji 250 ml

46.95,-   s DPH  (pôvodná cena 48.90,- EUR)

Balenie: 1 ks 250 ml

  ks 

Tovar ste pridali do nákupného košíka 🙂

Dostupnosť

Len na objednávku

Expedícia

Zvyčajne do 2-3 dní

Cena dopravy

Poštovné grátis od 50 €

 
Dodávateľ

NIGMA

Joda Organika v ľanovom oleji 250 ml

Certifikovaný a klinicky skúšaný organický jód pre zdravú štítnu žľazu v lahodnom tekvicovom oleji

JODA ORGANIKA®, výživový doplnok s organickou formou jódu v ĽANOVOM oleji je ďalším certifikovaným produktom tvorcov JODA ORGANIKA®. Kombinuje prospešné účinky organickej formy jódu s významnými zložkami ľanového oleja.

 • prispieva k správnemu fungovaniu štítnej žľazy
 • prispieva k správnej tvorbe hormónov štítnej žľazy
 • podporuje imunitu
 • prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému
 • upravuje hladinu cholesterolu v krvi
 • podporuje plodnosť a zdravý vývoj dieťatka už v mamičkinom brušku
 • prispieva k normálnemu rastu detí
 • napomáha pri problémoch s osteoporózou, zvýšenou lámavosťou kostí, pri bolesti a zápalov chrbta, kĺbov a svalov
 • prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
 • vitamíny a minerály prirodzene obsiahnuté v ľanovom oleji najvyššej kvality
 • prirodzene obsiahnuté lignany podčiarkujú antioxidačný účinok produktu

Najdôležitejším prvkom výživového doplnku JODA ORGANIKA® je jód v organickej forme. Účinne a bezpečne chráni ľudský organizmus pred škodlivými látkami a voľnými radikálmi.

Nedostatok organickej formy jódu spôsobuje narušenie metabolického procesu organizmu. Zapríčiňuje to problémy centrálno-nervového, hormonálneho a srdcovo-cievneho systému.

Zvlášť dôležitý je príjem organickej formy jódu u starých ľudí, kde je oslabený imunitný systém. Dôležitý je u tehotných žien, kde ovplyvňuje pozitívny vývoj plodu a u detí, kde prospešne vplýva na ich rast.

Okrem vysoko pozitívnych účinkov organickej formy jódu je výživový doplnok JODA ORGANIKA® prospešný pre zdravie. Vďaka jeho ďalšiemu významnému prvku ĽANOVÉMU OLEJU.

Ľanový olej obsahuje mastné kyseliny, ktoré si telo človeka nie je schopné samo vyprodukovať. Získať ich môže iba prostredníctvom stravy. Ľanový olej obsahuje esenciálnu linolovú kyselinu, ktorá je nevyhnutná na prežitie. Tak tiež obsahuje najväčšie množstvo mastnej, alfa-linolénovej kyseliny, ktorej časti podčiarkujú antioxidačný účinok produktu.

V porovnaní s akoukoľvek inou rastlinnou potravou je v ľanovom semene zastúpené najvyššie množstvo lignanov. Sú to látoky, ktoré chránia bunky pred účinkami škodlivých voľných radikálov. Lignany majú antioxidačné účinky a zistilo sa, že majú aj významné účinky na metabolizmus a funkciu hormónu estrogénu. Pôsobiť môžu aj ako prevencia kardiovaskulárnych chorôb a osteoporózy, vďaka svojim estrogénnym a antioxidačným efektom.

Výživový doplnok JODA ORGANIKA®- olejovita forma s organickou formou jódu v ľanovom oleji môžete užívať samostatne, alebo v kombinácií s cottage cheesom či tvarohom.

Nami odporúčaný recept

250 g cottage cheese alebo tvaroh
1 polievková lyžica (odmerka 10ml) výživového doplnku JODA ORGANIKA®- olejovita forma s organickou formou jódu v ľanovom oleji

Zapiť pohárom 2 dcl čistej vody a počas užívania zvýšiť pitný režim.

10ml výživového doplnku JODA ORGANIKA®- olejovita forma s organickou formou jódu v ľanovom oleji rozmiešajte v cottage cheese či tvarohu s vyšším obsahom tukov.

Značka: Joda Organika
ID:2024

Zloženie produktu

Denná dávka obsahuje:v 10 mlv 2,5 ml
Jód150 µg 100% *RVH38 µg
Kyselina palmitová0,8 g0,2 g
Kyselina olejová1,9 g0,5 g
Kyselina linolová1,5 g0,4 g
Kyselina linolénová5,8 g1,5 g

*RVH – Denné referenčné príjmy vitamínov a minerálnych látok

Dávkovanie a použitie

Odporúčaná denná dávka výživového doplnku JODA ORGANIKA®- olejovita forma dospelí- 10 ml, deti – 2,5 ml

Denná dávka prípravku pre dospelých (10 ml) obsahuje približne 150 µg jódu, čo je (100%) odporúčaného množstva denného príjmu organického jódu.

Denná dávka prípravku pre deti (2,5ml) obsahuje približne 38 µg jódu, čo je približne 25% odporúčaného množstva denného organického príjmu jódu.

Denne užiť ráno po jedle. Zapiť cca 2 dcl čistej vody a počas užívania zvýšiť pitný režim! (1liter čistej vody na 30 kg váhy človeka denne)

Prípravok uchovávajte mimo dosah detí ! Prípravok nesmie byť používaný po uplynutí doby použiteľnosti uvedenej na obale. Skladujte dobre uzatvorený na suchom mieste pri teplote15-25°C,chráňte pred priamym slnečným žiarením a sálavým teplom.

Doplňujúce informácie

Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke pre produkt Joda Organika v ľanovom oleji 250 ml sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky Joda Organika v ľanovom oleji 250 ml treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!


Zdieľať informácie o produkte:

             

Hodnotenie

Produkt zatiaľ nebol hodnotený. Povedzte svoj názor ako prvý!


Minerály a stopové prvky

Odporúčame sa pozrieť aj na príbuzný tovar zo sekcie Minerály a stopové prvky